MANA Coach

Moja historia

Kiedy po raz pierwszy dowiedziałam się o tym, kim jest coach i czym jest coaching, od razu wiedziałam, że chcę zająć się tym profesjonalnie, zawodowo. Moje zainteresowania od dawna obejmowały psychologię, pomoc ludziom w rozwoju, wspieranie ich i utwierdzanie w przekonaniu, że są wystarczający, wartościowi. Że mają już wszystko w sobie. I trzeba to tylko odkryć, trzeba zaakceptować siebie i  swoją przeszłość. A w rezultacie – wziąć pełną odpowiedzialność za swoje życie. Bo da się, zawsze! Ale do tego brakuje często wiary w siebie i przekonania o własnej wartości. No i zaangażowania!

Bliskie jest mi hasło MANA – cała moc pochodzi z wnętrza! Nie ma okoliczności zewnętrznych, na które można by zwalić winę za cokolwiek. To zasada hawajskiej huny. Huna to nie religia, raczej jakiś zbiór wierzeń dawnych Hawajczyków. Ja sama niewiele o tym wiem, nigdy się w to specjalnie nie wgłębiałam. Lubię jednak MANA, bo wierzę, że każdy jest odpowiedzialny za swoje życie.

Taka jest też zresztą jedna z zasad coachingu – to Klient jest źródłem zasobów.

Mam świadomość tego, że każdy jest wyjątkowy. Dla każdego na określony czas w życiu coś innego jest dobre. Pozwalam ludziom dojść do tego samodzielnie –  tylko wtedy to ma sens! Dlatego coaching jest dla mnie idealnym, uniwersalnym narzędziem, zawsze skrojonym na miarę chwili i sytuacji danego człowieka. Nie dzielę coachingu na rodzaje, bo uważam, że wszystkie sfery życia na siebie wpływają i trudno sztucznie je rozdzielać. Moją  specjalizacją jest po prostu uważność na drugiego człowieka – takiego, jakim w danej chwili jest. Pracuję  z każdym tematem, z którym przychodzi Klient.

Traktuję sesję coachingową jako specjalne wydarzenie – doświadczenie, zrozumienie drugiego człowieka. Moim celem jest jak najszybsze dodanie Klientowi skrzydeł, zaufania i wiary w siebie,  aby mógł polecieć samodzielnie.

Jestem absolwentką Praktycznych Studiów Umiejętności Coachingowych (Instytut Mukoid Komunikacja dla Rozwoju), które ukończyłam 13 września 2020r.

29 sierpnia 2023r. uzyskałam akredytację największej i najbardziej renomowanej organizacji coachingowej na świecie, International Coaching Federation, w stopniu ACC (Associate Certified Coach ICF). Pracuję zgodnie z Kodeksem Etycznym ICF i poddaję swoją pracę superwizji.